Ray-Ban RB3136 Caravan Sunglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
155,00 €
109,00 €
Data sheet
| Temple mm | 140mm |
| Bridge mm | 15mm |
| Lens Height mm | 43.5mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Square |
| Lens | G15 |
| Material | Metal |
| Manufacturer Color | Gold |
| Lens Width (mm) | 58mm |
| Front (mm) | 139mm |
| Kind | Sunglasses |
Play around with different styles from the largest Ray-Ban sunglasses collection, with Ray-Ban RB3136 Caravan. They are made from metal in gold color and have green crystal lenses that provide full protection form the sun. Carefully crafted for a timeless look with a classic square shape.
These frames are suitable for prescription lenses.