Vogue VO5396 Eyeglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
90,00 €
72,00 €
Data sheet
| Temple mm | 135mm |
| Bridge mm | 19mm |
| Lens Height mm | 0mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Cat Eye |
| Material | Acetate |
| Manufacturer Color | Transparent Pink |
| Lens Width (mm) | 50mm |
| Front (mm) | 0mm |
| Gender | Women |
| Kind | Eyeglasses |
Vogue VO5396 are a quality pair of eyeglasses with stunning dramatic accents and refined details to suit any fashionista's bold fashion desires. They are made from acetate in transparent pink color. Carefully crafted for a timeless look with a classic rectangle shape.
These frames are suitable for prescription lenses.