Ray-Ban RB4105 Folding Wayfarer Sunglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
175,00 €
140,00 €
Data sheet
| Temple mm | 140mm |
| Bridge mm | 20mm |
| Lens Height mm | 45mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Square |
| Lens | G15 |
| Material | Acetate |
| Manufacturer Color | Matte Black |
| Lens Width (mm) | 0mm |
| Front (mm) | 0mm |
| Gender | Men |
| Kind | Sunglasses |
Ray-Ban Wayfarer Folding Classic RB4105 sunglasses provide a practical, portable and always in-style look. Modeled from the Original Wayfarer Classic , the iconic Wayfarer has been constructed into a compact, folding style letting you be practicably fabulous.
Wayfarer Folding Classic can be easily folded and tucked away for ultimate portability, while still maintaining a highly durable frame. With Wayfarer Folding Classic you don't have to sacrifice fashion for convenience. Simply wear, fold, unfold and wear again.