Le Specs Newfangle 2002287 Sunglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
85,00 €
72,25 €
Data sheet
| Temple mm | 14mm |
| Bridge mm | 19mm |
| Lens Height mm | 0mm |
| Shape | Round |
| Lens | Grey |
| Material | Metal |
| Manufacturer Color | Black |
| Lens Width (mm) | 53mm |
| Front (mm) | 0mm |
| Kind | Sunglasses |
The Le Specs Newfangle 2002287 sunglasses are handmade, made from metal in black color and have grey lenses that provide full protection from the sun. Carefully crafted for an elegant look, with a classic round shape.
These frames are suitable for prescription lenses.