89,00 €
Data sheet
| Temple mm | 137mm |
| Bridge mm | 25mm |
| Lens Height mm | 39mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Square |
| Lens | Gradient |
| Material | Acetate |
| Manufacturer Color | Black |
| Lens Width (mm) | 49mm |
| Front (mm) | 137mm |
| Kind | Sunglasses |
Komono The Avery sunglasses, made from acetate in matte black color, with light gradient purple lenses that provide full protection from the sun. An elegant choice in square shape from the timeless Komono collection.
These frames are suitable for prescription lenses installation.