Ray-Ban RB3668 Sunglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
123,00 €
98,40 €
Data sheet
| Temple mm | 140mm |
| Bridge mm | 19mm |
| Lens Height mm | 40mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Rectangle |
| Lens | Photochromic |
| Material | Metal |
| Manufacturer Color | Black-Gold |
| Lens Width (mm) | 55mm |
| Front (mm) | 0mm |
| Kind | Sunglasses |
Play around with different styles from the largest Ray-Ban sunglasses collection, with Ray-Ban RB3668. They are made from metal in black, gold color and have photochromic grey lenses that provide full protection form the sun. Carefully crafted for a timeless look with a classic rounded rectangle shape.
These frames are suitable for prescription lenses.