Ray-Ban RB3592 Sunglasses
Reference:
Color Code:
Availability: This product is no longer in stock
155,00 €
124,00 €
Data sheet
| Temple mm | 145mm |
| Bridge mm | 20mm |
| Lens Height mm | 55mm |
| Styles | Lifestyle |
| Shape | Round |
| Lens | G15 |
| Material | Metal |
| Manufacturer Color | Copper |
| Lens Width (mm) | 55mm |
| Front (mm) | 139mm |
| Gender | Women |
| Kind | Sunglasses |
Play around with different styles from the largest Ray-Ban sunglasses collection, with Ray-Ban RB3592. They are made from metal in bronze color and have green lenses that provide full protection form the sun. Carefully crafted for a timeless look with a classic round shape.
These frames are suitable for prescription lenses.